saa-list-web.jpg

SCHOLAR ATHLETES LISTED BY SCHOOL:

Liberty Union High School  

Sydnee Mangette

Licking Heights High School          

Nathaniel Amoah

Kayla  Wand

Licking Valley High School   

Caleb Hawkins

Lexie Stough

Linden McKinley High School     

Sharae Brown

Henry Garner

Logan Elm High School        

Braeden Butler

Shelby Ward

London High School

Emily  Minner

Ethan  Pozy

Madison Christian School    

Sarah  Lidonnice

Joseph Witosky

Madison-Plains High School

Griffin Jones

Kennedy Clifton

Marion Harding High School           

Colton Hoffman

Abbigail Jackson

Marion-Franklin High School          

Mychal Keys

Teal'Leshia Love

Marysville High School        

Jacob Marsh

Celia Soller

Mifflin High School   

Thomas Artrip  

Bailey  Williams

Millersport High School

Dana Keller

Zane Purvis

Mount Gilead High School   

Kora James

Evan Zmuda

Mount Vernon High School

Aidan Clarkson

Valerie Stichert

New Albany High School     

Alex Arenschield

Raegen Elwer

Newark Catholic High School          

Hunter Chapman

Patricia Windholtz

Newark High School

Elayna Pagas

Dylan Trotter

North Union High School     

Abigail Davis

Cody Neel

Northland High School        

Shanell Nutt

Josha Bonsu

Northmor High School         

Conan Becker

Cristianna Boggs

Northridge High School       

Forest Belli

Katelyn Darby

Northside Christian School

James  Meyer

Ashlyn VanderSchel

Olentangy High School        

Erika Brehm

Ziyan Sears

Olentangy Liberty High School   

Mollie McCormack

John Paolo

Olentangy Orange High School    

Megan Cochran

Jordan Shelton

Pickerington High School Central  

Amber Hamelin

Matthew Scrape

Pickerington High School North      

Makenzie Kelly

Ryan (Mitchell) Smith

Pleasant High School           

James Enders

Kara Kubbs

Reynoldsburg High School            

Alexys Mann

Tanner Wooddell

River Valley High School      

Mitchell Block

Kylie Lang

Shekinah Christian School  

John Michael Hershberger

Milla Reed

St. Charles Preparatory School       

Ian Smith

St. Francis DeSales   

Abigail Dop

Bryan Roach

Teays Valley High School     

Noah Cline

Meredith Keel

The Wellington School         

Eric Jacques

Jacquie Sierzputowski

Thomas Worthington High School         

Emily  Huber

Taylor Weinsz

Tree of Life Christian School           

Craig Mazzoli

Korynne Taylor

Upper Arlington High School          

Dante Landolfi

Kendra Sheehan

Utica High School  

Samuel (Max) Lepley

Rachel Orr

Village Academy       

Trinity Krile

Nikhil Parail

Walnut Ridge High School

Justin Vance

Sandra Vogelgesang

Watkins Memorial High School       

Sarah Dieterich

Jacob Raver

West High School     

Khalif Hassan

Kara McQuaid

West Jefferson High School

Cole Howard

Hope Lewis

Westerville Central High School     

Arianna Kellum

Austin Smith

Westerville North High School     

Sydney Chafin

Josh Houston

Westerville South High School      

Joshua Coffey

Emma Davidson

Westfall High School         

Austin Nunemaker

Westland High School          

Fernanda De la Fuente

Matthew Leaman

Whetstone High School       

Davis Kleen

Sofia McLemore

Whitehall Yearling High School      

Kendall Nesbitt

Madison Stiffler

William V. Fisher Catholic High School       

Zachary Saffell

Worthington Christian Schools       

Jake Bertelsen

Emily Hall

Worthington Kilbourne High School          

Maggie Crozier

Thomas Wilson

Amanda-clearcreek high school

Brayden Neff

Lara Peters

Beechcroft high school

Devionne Camara

Deonteze Newsome

Berne Union High School

Paige Probasco

Jacob Ricker

Bexley High School   

Elizabeth Brown

Owen Rupp

Big Walnut High School

Macie Kercsmar

Bailey Munday

Bishop Hartley High School

Rachael LeMay

Chase  Rawlins

Bishop Ready high school

Anthony Baum

Danielle Hall

Bishop Watterson High School       

Nina Buoni

Thomas Clark

Bloom-Carroll High School  

Ross Eggleston

Haley Vollmer

Briggs High School   

Truyet Nguyen

Seth Underwood

Buckey Valley High School  

Madeline Kuebler

Luke Jaycox

Canal Winchester High School        

Emily Clubb

Kavian McMillan

Cardington-Lincoln high school

Daniel Kill

Alicia McElwee

Centennial High School       

Kara Devol

Kitano Watkins

Centerburg High School      

Mark LeChard

Jessica Sutton

Circleville High School         

Dylan Brooks

Olivia Fausnaugh

Columbus Academy

Esther Lawrence

Herman Moultrie III

Columbus Africentric Early College

Stephen Greathouse

Audrianna Peoples

Columbus North International School

Abdirizak Abdalla

Oumoul Lhom

Columbus School for Girls   

Imani  Babatunde

Columbus South High School          

Ricardo Felix

Columbus West High School           

Kara McQuaid

Cristo Rey Columbus High School

Simon Ashenafi

Danville High School

Skyler Durbin

Lauren Mickley

Delaware Hayes High School          

Dominic Byers

Reagan Olson

Dublin Coffman High School

Lucas Bons

Jennifer Schulze

Dublin Jerome high school

Neha Dudipala

Kellen Posacki

Dublin Scioto High School

Delia MacLaughlin

Mitchell Thomas

East High School       

Solomon Mohamed

Iman Turner

Eastmoor Academy  

Cielo Garcia

Alexander Ushry

Elgin High School     

Jordan Brown

Fairbanks High School         

Trevor Chippas

Megan Olson

Fairfield Christian Academy

Ethan Roberts

Vanessa Rose

Fairfield Union High School

Isabelle Hoover

Matthew Prysock

Franklin Heights High School        

Josephine Hammer

Abdifatah Warsame

Fredericktown High School

Anthony Caputo

Molly Linhares

Gahanna Christian Academy  

Gabriella Boakye

Gahanna Lincoln High School      

Jason Mehalic

Allison Groves

Grandview Heights High School     

Jayla Coplan

Indigo London

Granville High School           

Rosemary Lamb

Daniel Mestemaker

Grove City Christian School

Dalina Phomphengchane

Caleb  Sullivan

Grove City High School        

Ezekiel Cajigal

Molly McCloskey

Groveport Madison High School     

Carsyn Saunders

Clayton Saunders

Hamilton Township High School    

Michael Krigbaum

Addison Ramsey

Harvest Preparatory School

Samuel Quaye

Heath High School    

Madelyn Dawson

Chandler Wilhelm

Highland High School          

Andrew Cooley

Alexandria DeBord

Hilliard Bradley High School           

Kellan Grainger

Josie Robinson

Hilliard Darby High School    

Jacob Cover

Brianna Pizzurro

Hilliard Davidson High School

Demetrios Monroe

Abigail Sheets

Horizon Science Academy   

Moliquia Fanroy

Emmanuel Opoku

Independence High School

Ja'Toine Collins

Serenity Triplett

Johnstown-Monroe High School     

Taylor Anderson

Cole Lape

Jonathan Alder High School

Jase Headings

Sophia Thomas

Lakewood High School         

Amara Cummins

Cameron Vayansky

Lancaster High School         

Shea Goss

Alexis Matheney


Want to see who was nominated in 2017?