2019 Finalists Banner.png

SCHOLAR ATHLETES LISTED BY SCHOOL:

Licking Heights High School

Emily Swisher

Licking Valley High School

Colin Kozlowski

Laney Griffith

Linden McKinley STEM Academy

Evan Moore

Tanajahnee McGee

Logan Elm High School

Oakley Lowery

Lynne Dale

London High School

Josh Colvin

Malorie Colwell

Madison Plains High School

Clay Grear

Sarah Stonerock

Marion-Franklin High School

Davion Upchurch

Haylee Kise

Marion Harding High School

Gabriel Detwiler

Margaret Pitts

Marysville High School

Walker Heard

Emily Daniel

Mifflin High School

Jonathon Carter

Brooklyn Lathon

Millersport High School

Catherine Manifold

Mount Gilead High School

Casey White

Hailey Dean

Mount Vernon High School

Harrison Ogle

Lily Burnside

New Albany High School

Drew Fischer

Erin Carson

Newark Catholic High School

Justin Ricciardo

Caillie Barnett

Newark High School

Andrew Saladino

Katherine Anderson

North Union High School

Dalton Skaggs

Kamryn Rhodes

Northland High School

Jaylen Muldrow

N’Keeley Elmore

Northmor High School

Ryland Thomas

Alyson Blunk

Olentangy High School

Luke Riedel

Lauren Tarpey

Olentangy Liberty High School

Mitchell Kershner

Elizabeth MacDowell

Olentangy Orange High School

Zachary Stevenson

Allison Guagenti

Pickerington Central High School

Jacob Jobe

Rachel Gordon

Pickerington North High School

Balakrishna Brahmandam

Avery Hart

Pleasant High School

Alexander Enders

Makenna Waddell

Bishop Ready High School

Austin Aiello

Eva Freeman

Reynoldsburg High School

Trenton Scherger

Alexis Langwasser

Ridgedale High School

Connor Lust

Taylor Boyd

River Valley High School

Jacob Fohl

Katie Klingel

Shekinah Christian High School

Ben Hershberger

Kloe Yutzy

South High School

Abdalla Hussein

Serina Dweh

St. Charles Preparatory School

Nathan Lancia

Teays Valley High School

Ryan Wolfe

Sheridan Tassy

Thomas Worthington High School

Stephen Jackman

Rachel Rinaldi

Tree of Life Christian

Jonathan Strous

Mallory Garbe

Upper Arlington High School

Cole Smith

Eileen Dunn

Utica High School

Ryan Cree

Elizabeth Dyke

Village Academy

Max Block

Rachel McLoughlin

Walnut Ridge High School

Nykese Averett

Quan’tre Merchant

Watkins Memorial High School

Simon Blum

Andrea Kuhn

Bishop Watterson High School

Andrew Davis

Grace Jenkins

The Wellington School

Trevor McCraw

Addison Shock

West High School

Sekou Maiga

Mikayla Hawkins

West Jefferson High School

Justin Williams

Sydney Layton

Westerville Central High School

Camron Hubble

Kylie Collins

Westerville North High School

Caden Crist

Megan Zody

Westerville South High School

Jack Lovell

Christina Himes

Westfall High School

Jared Kaiser

Westland High School

Deshawn Evans

Aja Nathans

Whetstone High School

Victor Waitkus

Lindsay Arnold

Whitehall Yearling High School

Michael Bivens

Alyson Shoemaker

Worthington Christian High School

Tyler Jones

Grace Todd

Worthington Kilbourne High School

Kaleb Dave

Amber Beals

africentric early college

Isaiah Saunders

Hosanna Smith

Amanda-Clearcreek High school

Andrew Hunter

Alyssa Evans

Beechcroft High School

Elijah Hairston

Aniah Brown

Berne Union High School

Zane Mirgon

Sidney Little

Bexley High School

Nicholas Hall

Anna Politi

Big Walnut High School

Samuel Elliott

Cecilia Sutton

Bloom-Carroll High School

Devin Heiberger

Stephanie Graham

Briggs High School

Justin Sharfenaker

Bailey Hammond

Buckeye Valley High School

John Culley

Hanna Fenstermaker

Canal Winchester High School

Jared Tomlinson

Ella Cressy

Cardington-Lincoln Senior High School

Paige Clinger

Centennial High School

Myles Martinez

Gwen Moran

Centerburg High School

Heath Myers

Cate Wheeler

Central Crossing High School

Zachary Francek

Mallory Lalonde

Circleville High School

Garret Gray

Shayna Hoop

Columbus Academy

Dorrian Moultrie

Samantha Kass

Columbus School for Girls

Emily Dewolf

Danville High School

Corbin Hazen

Reese Dorsey

Delaware Hayes High School

Kael Gannon

Valerie Keller

St. Francis DeSales High School

Michael Pallaci

Greta Cargin

Dublin Coffman High School

Alex Dluzynski

Carmen Haefke

Dublin Jerome High School

Sahil Ambardekar

Mackenzie Potts

Dublin Scioto High School

Cameron Gastaldo

Jessie Hartman

East High School

Prince Galloway-Miles

Destiny Davis

East Knox Jr./Sr. High School

Mason McCauley

Cassidy Gebhardt

Eastmoor Academy High School

Micah Coleman

Mallory Barnes

Elgin High School

Jacob Studer

Krosbi Clark

Fairbanks High School

Mason Smith

Joelle Ziegler

Fairfield Christian Academy

Max Ross

Maame Adu

Fairfield Union High School

John VerDow

Monica Taylor

William V. Fisher Catholic High School

Daniel Turner

Franklin Heights High School

Mamadou Nabe

Kylie McCurdy

Fredericktown High School

Paden Spencer

Nichole Groseclose

Gahanna Lincoln High School

Noah Laurent

Kayla Davis

Grandview Heights High School

Hudson Jump

Martina Moncolova

Granville High School

Jack Burczak

Kristen Zehnal

Grove City Christian School

Andrew Gillespie

Calista Manns

Grove City High School

Jared Lepard

Mya Linder

Groveport Madison High School

Nakhi Taylor

Antonia Woods

Hamilton Township High School

Keith Dolence

Emily McCarty

Bishop Hartley High School

Joshua Moore

Bailee Zacovic

Harvest Preparatory School

Moses Davis

Heath High School

Paul Collier

Jordynn Shriner

Highland High School

Brock Veley

Kelsee Bargnesi

Hilliard Bradley High School

Danny Vazquez

Christy Hribar

Hilliard Darby High School

Grant Hollinger

Annie Rauch

Hilliard Davidson High School

Ethan Royer

Sydney Ryan

Horizon Science Academy Columbus High Charter School

Alyssa Ziegler

Independence High School

Matthew Santurello

Shayanna Hinkle-Moore

Columbus North International School

Jayvon Moses

Kadidia Sherman

Johnstown High School

Caleb Argyle

Ashley Abner

Jonathan Alder High School

Michael Ferrito

Maggie Ridder

Lakewood High School

Scott Hartman

Hannah Horsington

Lancaster High School

Nathan Craft

Elise Johnson


Want to see who was nominated in 2018?